Andrzej ENZAWCA Mazur (AMPartner)

Uruchomienie i instalacja programu

Dla uruchomienia programu Matematyk, nie jest wymagana żadna instalacja. Program pracuje bezpośrednio z płyty, natychmiast po uruchomieniu go za pomocą pliku START.BAT.

Windows 95/98/2000

W środowisku Windows 95/98/2000 program Matematyk uruchamia się automatycznie po włożeniu płyty CDROM do czytnika. Po czym od razu gotowy jest do pracy.

Aby uruchomić program po raz kolejny należy podwójnie kliknąć na ikonie CDROM, w folderze Mój komputer, lub otworzyć i zamknąć szufladę z płytą CDROM.

Dos

W środowisku DOS przejdź na swój dysk CDROM np: D:, i napisz START, uruchomisz w ten sposób program Matematyk.

Możesz także posłużyć się programem Norton Commander (lub podobnym) do uruchomienia programu. Zmieniając dysk na CDROM np. Atl+F1 i uruchamiając plik START.BAT.

Windows 3.1x

W środowisku Windows 3.1x najszybciej uruchomisz program wybierając w programie Menadżer Programów z menu Plik opcję Uruchom... i wpisując: D:\START.BAT (D: - właściwa litera dysku twojego CDROM'a). Możesz także posłużyć się programem Menadżer Plików podobnie jak Norton'em Commander'em.

Uwaga:

  • Program nie modyfikuje plików AUTOEXEC.BAT i CONFIG.SYS,
  • Program nie wpisuje swoich ustawień do Rejestrów Windows, ani do żadnych plików .INI.
  • Program podczas pracy zapisuje maleńkie zbiory (ok. 1KB) na dysk C:. Zbiory te nie przyrastają i nie zaśmiecają dysku twardego.

Dlatego też nie trzeba programu odinstalowywać jeżeli się więcej go nie używa. Mimo to, jeżeli nie będziesz więcej używał programu Matematyk możesz wykonać oczyszczenie dysku twardego z tymczasowych plików programu Matematyk uruchamiając program UnInstal za pomocą pliku UNINS.BAT.