Matematyka - rozpocznij pracę z programem

Andrzej ENZAWCA Mazur (AMPartner)

Nie martw się! Już ukazał się, jedyny w swoim rodzaju program do nauki Matematyki. Nie będzie to kolejna zabawka multimedialna - choć multimediów w nim nie brakuje. Nie będzie to kolejna prymitywna gra edukacyjna - choć elementów rywalizacji w nim nie brakuje. Nie będzie to też kolejny program dla nauczycieli - choć i oni znajdą w nim dużo informacji dla siebie.

Matematyk

Głównym zadaniem Matematyka jest nauczenie Cię matematyki, poprzez samodzielne rozwiązywanie zadań.

Program Matematyk spełnia wszelkie wymagania stawiane przy nowoczesnym podejściu do matematycznego kształcenia dzieci i młodzieży. Zawiera kompletny program szkolny nauczania matematyki od klasy IV do VIII wraz ze zbiorem zadań egzaminacyjnych do szkół średnich.

Przyjazne środowisko programu Matematyk zachęca do samodzielnej nauki reguł matematycznych a kolorowe i trafnie dobrane ikony zachęcają nawet najbardziej obojętnych użytkowników do współpracy.

Przyciski - ikony

Podczas pracy z zadaniami masz do dyspozycji następujące klawisze:

Matematyk - główne przyciski

Rozwiązywanie zadań

Po wybraniu interesującej lekcji, jej treść zostanie wyświetlona na ekranie. Po zapoznaniu się z zadaniem, udzielamy odpowiedzi wpisując wyniki w odpowiednie pola:

Zadanie pole

lub wybierając właściwą odpowiedź odznaczając ją wśród dostępnych opcji:

Zadanie opcja

Pomoc w rozwiązywaniu zadań

Podczas rozwiązywania zadań możesz przełączyć się na Podręcznik, jak i na okno zawierające rozwiązanie, wskazówki lub Podpowiedź.

Sprawdzenie wiadomości

W dowolnym momencie, za pomocą przycisku Testy, możesz sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując testy cząstkowe (sprawdziany z poszczególnych klas), lub testy końcowe zawierające całość materiału ze szkoły podstawowej.

ekran testy

To jeszcze nie koniec

W programie Matematyk, oprócz rzeczy opisanych powyżej, znajdziesz wiele innych ciekawych podprogramów spełniających funkcje, uzupełniające i rozszerzające materiał zawarty w głównej części programu. Pozwalają one w nieco bardziej zabawowy sposób zapoznawać się z matematyką. Dostęp do tych funkcji realizowany jest przez przyciski.

Najciekawsze moduły, podprogramy

Na opis znajdujących się tam modułów zapraszam pod przycisk Elementy - najciekawsze moduły.

Wszystkich zainteresowanych stroną techniczną programu, zapraszam pod następujące odsyłacze: